Bármilyen allergiás megbetegedésben is szenvedünk, az biztos, hogy hatással van a mindennapi életünkre, és akár komoly nehézségeket és kellemetlenségeket is okozhat számunkra ez a betegség.
Rovarcsípés-allergia
A rovarcsípés-allergia halált is okozhat. Méh- és darázscsípésre érzékenyeknél – szerencsére nem gyakran – a csípés hatására súlyos vérkeringési és légzési zavar is kialakulhat.
Ha már korábban előfordult a darázs- vagy méhcsípést követően súlyosabb tünet, tanácsos a számunkra veszélyes területeket elkerülni, és a súlyos szövődmények ellen a beteg által is alkalmazható injekciót (pl, epipen) vinni magunkkal.
Ételallergia
A kellő időben felismert ételallergia esetén az egyetlen teendő az adott étel teljes kiiktatása a beteg diétájából.
Vigyázni kell, hogy még kis mennyiség se kerüljön a beteg ételébe az allergiát okozó ételből. Ez a beteg környezetére, családjára elég nagy (anyagi és egyéb) terhet ró – a gyermeket például nem küldhetik gyermeküdültetésre, esetleg még óvodába sem járhat.
Allergiás bőrgyulladás
Az allergiás bőrgyulladás (orvosi nevén atópiás dermatitisz) rontja a beteg életminőségét, hiszen nyugtalansággal, rossz alvással, állandó éjszakai-nappali vakarózással járó megbetegedés.
A kisebesedett bőr befertőződhet, a szülők számára pedig megterhelő lehet, hogy a gyermeket naponta többször kell kenőcsökkel kezelni.
Ezek a gyermekek nehezen adhatók be óvodába, bölcsődébe, diétájuk ott alig biztosítható. Az édesanya, aki egyébként munkát vállalna, gyakran nem teheti, így érdemben romlik a család anyagi helyzete, életszínvonala.
És te mit gondolsz erről?
Neked mi a véleményed a témáról?